Politechnika Śląska ogłosiła konkursy towarzyszące kolejnej edycji Nocy Naukowców, przeznaczonych dla dzieci i młodzieży. Tematy konkursów to:

Najmłodsi o nauce” - konkurs skierowany do przedszkolaków i nauczycieli przedszkoli,

Nauka nie jedno ma imię, czyli plastyczna opowieść o nauce” - propozycja dla dzieci i młodzieży,

Eksperyment dla każdego: i małego i dużego - film popularnonaukowy” - konkurs dla uczniów tworzących zespoły wraz z nauczycielem,

Projekt prostej maszyny Rube’a Goldberga” - również dla uczniów tworzących zespoły ze wsparciem nauczyciela,

Przez żołądek do… nauki, czyli popisowe danie kuchni molekularnej” - konkurs dla młodzieży, w którym można wystartować indywidualnie lub zespołowo.

Zachęcam wszystkich uczniów do zabawy i tworzenia ciekawych prac w okresie wakacyjnym. Prace indywidualne można posyłać samodzielnie lub przez szkołę, natomiast zespołowe zgłasza we wrześniu szkoła.  Regulaminy konkursów znajdują się na stronie internetowej wydarzenia: Noc Naukowców Politechniki Śląskiej 2021 / Konkursy (nocnaukowcow.com.pl) Życzę udanych wakacji i ciekawych pomysłów!

Zobacz przykład maszyny Rube'a Goldberga.

Zagadki.