Administrator SP8

Najstarsze przedszkolaki to "Zerówka", która swoją salę ma w budynku szkoły. Uczęszcza do niej dwudziestu 5 i 6-latków.

Każdego dnia w oddziale dzieci mają sposobność doskonalenia swoich umiejętności samoobsługowych i społecznych oraz nabywania nowych wiadomości edukacyjnych. W ciągu dziennego pobytu w grupie zerówkowicze spotykają się z ulubionymi bohaterami literackimi słuchając czytanych książek, wcielają się w różne role w czasie zabaw twórczych, rozwijają swoją sprawność manualną wykonując piękne prace plastyczne, spalają swoją energię podczas zajęć ruchowych na sali gimnastycznej i placu zabaw, ćwiczą pamięć i myślenie poznając nowe piosenki i wierszyki, a także to co jest bardzo ważne - w czasie zajęć stolikowych przygotowują się do roli ucznia. Oddział prowadzony jest zgodnie z myślą Helen Parkhurst: "Jeśli szanujemy dziecko i podążamy za jego możlowościami to może ono zrobić więcej, niż od niego oczkujemy, a wszystko co dziecko potrafi - nauczycielowi zrobić nie wolno". Do tego każdego dnia dążą nauczycielki, aby nauczyć swoich podopiecznych samodzielności, odpowiedzialności oraz współpracy. Te trzy umiejętności, to filary edukacji daltońskiej, której elementy wykorzystywane są w pracy dydaktyczno-wychowawczej z grupą.

Wychowawca: lic. Mariola Drela, mgr Beata Mrowiec.

Pomoc nauczyciela - Danuta Kokot

Programy, z których korzysta zerówka:
-Dzieciaki w akcji 5 i 6 latki Anna Stalmach-Tkacz, Karina Mucha, Wydawnictwo Nowa Era
- Czyściochowe przedszkole - program edukacyjny dla przedszkoli w całej Polsce, organizowany przez firmę Rossmann w ramach programu Rossnę! Junior.
- Szkolny Gang Fajniaków- premierowa akcja dla grup zerówkowych, program wpajający dobre nawyki ekologiczne, organizowany przez sklep Biedronka.